Gabimet e Femrave mbi Takat dhe Preferencat e Meshkujve! - Aleksia Mansaku

May 08, 2013

Gabimet e Femrave mbi Takat dhe Preferencat e Meshkujve!

  Ne femrat, jemi shume krijesa te cuditshme. Aty ku mund te jemi te nervozuara, te merzitura dhe te mos durojm dot me, mund te behemi te embla dhe ti dhurojm nje buzqeshje njeriut qe na ben nje kompliment ose perpiqet te fitoj buzqeshjen tone duke ber gjera qesharake.
  Sot do te bisedojm per takat. Takat i pelqejn shume djemve edhe pse ato ndonjeher mund mos ta shprehin pelqimin e tyre. Takat e bejn nje femer shume terheqese dhe kembet shume te adhurueshme. Por jo takat e gjate (mbi 18cm), kshu qe kur dilni me te dashurin dhe keni ndermend te vishni taka, mos harroni qe takat te ken taken me te vogel se 18cm qe mos ta kaloni ne gjatesi mashkullin tuaj, duke arritur qiellin, se ska lezet.
  Rendesi ska te kesh taka, por te dish te hecesh mbi to dhe te dish ti kombinosh me veshjen tende.

"Mashkullin nuk e gjykojm nga veshja e tij, por nga veshja e gruas qe ka perkrahe."

  Kjo shprehja eshte shume e rendesishme nese je ne lidhje ose e martuar. Nje arsyje me shume te kujdesesh me shpesh dhe vertete, per veten tende.
  Je ne vendin e duhur per te mesuar te gjitha sekretet e takave qe te hecesh me siguri edhe konfidence! 

  Ketu jan tre nga gabimet me te 'njohura' qe kemi bere edhe bejm shumicen e rasteve.
 Fillimisht,  kur lodhemi ose nuk ndihemi mire thyjm gjunjet dhe trupi jon merr nje pozicion te keq, sikur jemi te ulura mbi nje karrike te padukshme dhe vazhdojm te hecim ashtu. 
Gabimi i dyte eshte kur marrim "vrrudhe" dhe hecim me gjynjet e thyera duke mbajtur trupin ne pozicion te keq dhe koka me gjoksin te bien perpara duke dhen pershtypjen qe kemi mar "vrrudhin" per te marr gjithcka qe na del perpara, "zvarr". Gjithashtu kur na anojn kembet jashte, nje zakon i keq eshte qe hedhim peshen tone ne nje ane edhe formojm nje "pikpytje" me trupin tone. 
  Nje menyre per ta ndaluar keto gabime, eshte te praktikoheni perpara pasqyres. Kur bleni taka duhet te siguroheni qe nuk ju dalin nga kembet, te jen te lehta dhe t'mos ju vrasin. Shumica e femrave blejn 1 numer me te vogel takat e tyre per kete arsyje. Kurre mos bleni taka qe nuk i permbushin kto 3 kriteret.
  Nje pal te reja takash do te thote 1-2 ore praktik perpara pasqyres per nje rezultat te pranueshme. Duhet te mesojm sesi dukemi me bukur, sesi te hecim sa me bukur, sesi te mbajm trupin sakte dhe sesi te hedhim kembet ne menyre femrore. Gjithmon duke korrigjuar gabimet tona. Gjithsesi shohim se sa shume mund te durojm mbi to. 


   Asnje femer nuk lindi me taka, te gjitha jemi praktikuar per te hecur mire mbi to. Do kohe dhe perkushtim, mos u merzisni nese ju merr shume kohe per te arritur qellimin e duhur!
   Nje keshille e mire eshte, qe te filloni praktiken me taka te shkurtra dhe pasi te mesoni mbi to, te praktikoheni mbi takat e larta.
  Zgjidhni takat te cilat ju shkojn me shume. Keni nje varresi te madhe per te zgjedhur. 


"KEEP YOUR HEELS, HEAD & STANDARTS HIGH!"
XOXO,
TeenAngel Girl. <3

No comments:

Post a Comment