June 2013 - Aleksia Mansaku

June 25, 2013

DIY Transformim i Bluzes Vjeter.

June 25, 2013 0
DIY Transformim i Bluzes Vjeter.

Nje nga bluzet me fantastike qe kam provuar te bej ndonjeher. Udhezimet do mundohem ti shkruaj sa me qarte qe ti kuptoni pa bere gabime.

3
2
1
4
Merrni bluzen qe doni te ndryshoni, prejni krahet aq sa te deshironi. Shqepeni bluzen qe te behet ne dy pjes, sic tregohet dhe ne foto, me kujdesje se do duhet ta qepni perseri.

Merni pjesen e kurrizit, kthejeni njeher mbrapsht, dhe silleni perseri ne vendin e vete. Do te formohet nje nyje. Sic duket ne foto. Siguroheni me gjilpera qe tmos levizi nga vendi, dhe qepeni perseri. Kur ta qepni perseri, ta keni kthyer mbrapsht, qe te qepurat te mos duken nga jashte.  

June 24, 2013

18 Menyra DIY per Bluzet e Vjetra.

June 24, 2013 0
18 Menyra DIY per Bluzet e Vjetra.

'DIY' do te thote, Do It Yourself, Bejeni Vete.
Dhe ku ka me bukur se te shpikni dicka vete? Nese keni shume bluze qe nuk i perdorni me kaq shume, athere sillini afer dhe shikoni se cfare mund te beni me to. Nje ndryshim total, duke i bere ato me trendy. Pse mos ti vishni perseri ashtu sic i vishnit dikur, por kete here te keni ju meritat e krijimit te bluzes? Kete them dhe une. Le te shohim cmund te bejme me to! 


1.E hapur tek krahet e deri tek beli, e lidhur me nje fjongo, ose te qepur ne ate vend.  


2.Ne kete menyre, kemi nevoj per klor. Te gjithe e dim qe rrobat tona zbardhen kur kan kontakt me klorin. Ju mund te merrni bluzet tuaja, ti beni shuk ose jo, dhe tiu hidhni pak klor edhe ti leni ashtu deri sa te thahen. Klorin mund ta hidhni ne nje form jo te sakte, ose mund te beni rrethe me te, duke e zhytur nje kapak ne klor edhe duke e kontaktuar me bluzen. Gjithashtu dhe gjethe, e shume gjera te tjera! Leni fantazine tuaj te shfrenoj!*Vishni doreza, dhe jo rroba te mira kur ta provoni pasi mund te beheni pis! 

 3.Hapni foton, shikoni udhezimet, dhe rezultati eshte bluzja e veshur ne sfondin e plazhit!  

4.Eshte nje menyre fantastike per te ndryshuar pamjen e nje bluze jo terheqse.

5. E preferuara ime! Vizatoni nje zemer, prejeni edhe ngjitini nje fiongo per ti dhene me shume 'shije'!!! 

6. Eshte nje bluze me meng te shkurtra, edhe i pren me gesherre me shume kujdesje vetem supet.

 7. Nje bluze terheqse per plazh, jo e veshtire per tu bere! Vizatoni me nje stilolaps rrethet, ose yjet, zemrat, ose cte doni tjeter, dhe prejini me gershere me shume kujdes! 

8. Fjalet nuk mjaftojn per te pershkruar bukurin e ksaj bluzes, qe nuk gjehet ne dyqane. Do jua kerkojn te gjithe!

9. Kanatjerja me e bukur qe mund te beni me nje bluze!  

 10. Ide fantastike per plazh, transformimi i nje bluzeje te gjere dhe te gjate. 

11. Jashtmase e bukur!!! Udhezimet jan te qarta.  

 
12. Ketu na duhet nje cope tyli, mund ti veni cfare do lloj cope te deshironi. E preni bluzen ne dy ane, edhe e qepni perseri me copen qe do shtoni!!! 

13.Perse jo?

14. Vizatoni tek bluza trekendesha edhe prejni ato me shume kujdes!   

15.E vecante edhe shume terheqese per kete behar. Eshte nje bluze blu, e shplare me klor, dhe udhezimet i keni ne foto per te krijuar krahet. 

16.Terheqse dhe e persosur per vere!


17. E pren bluzen ne mes, i kthen rrica dhe i qep perseri shtrembet fundin e bluzes, tek bluzja. 

18.Dhe imagjinata nuk ka mbarim per prerjen e bluzeve ne forma te ndryshme! 

June 23, 2013

11 Transformime qe mund ti beni rrobave tuaj te banjos

June 23, 2013 0
11 Transformime qe mund ti beni rrobave tuaj te banjos

Pershendetje!! Sot, jemi ne diten e dyte te veres dhe meqe eshte futur shume mire vapa, besoj se eshte koha e duhur per tju treguar disa menyra sesi mund te mireprisni veren me rroba banjoje qe do lejn te tjeret pa fjale!!! Jasht shtetit e quajn DIY qe do te thote Do It Yourself me perkthim, Beje Vete. Duke kerkuar ne internet, mblodha idet me fantastike per tju treguar juve sonte! Disa jan transformime te zgjuar dhe te tjerat jan hapa per ta ndryshuar ate!!
Shpresoj tju pelqejn!!!  Le te fillojm:


1. Formoni trekendesha tek rrobat tuaja te banjos qe ti jepni nje shije tjeter dhe magjepsese, nqs ju duken shume te thjeshta.

                 

2. Blej disa rripa te varura edhe qepi siper rrobave tuaj te banjos, ky model quhet bandeau edhe eshte shume terheqse! 

3. Si mund ti jepni shije rrobave te banjos tuaj te vjeter! 

4. Si mund ti beni vete rrobat tuaj te banjos me nje bluze te vjeter te deshires tuaj!!!

5. Nje ide e bukur per te transformuar rrobat tuaj te banjos qe mund tju duken te thjeshta!!
6. Menyra se si mund ti ndryshoni stilin rrobave tuaj te banjos!!
7. Transformoni thjeshtesin e tyre duke i vendosur stampa perreth tyre!
8. Cfare mund te them une per kte? Thjesht e papare, do ta provoj dhe une. Thjesht i shton vendin ne mes edhe bashkon me rrobat e siperme te banjos. Perfekte!


9.Mund ti qepni ne mes mbathjet per ti thene shije dhe per te terhequr vemendjen e plazhit!!
10. Jo vetem me magji mund te ndryshoni rrobat tuaj te banjos por dhe me imagjinaten tuaj!

11. Mund te krijoni nje fiongo edhe ta qepni perpara rrobat tuaj te banjos


 Shpresoj tju ken pelqyer edhe tju ken qene te dobishme gjithsesi dhe te lehta! Shihemi perseri! <3