3 Maska per Renien e Flokut.

08:50:00

Floket,...... floket te dashur miq, doni sdoni, tregojn shume gjera per veten tone. Me sakte, shendetin qe ne kemi, kujdesjen qe i japim vetes tone, jeten qe bejm dhe karakterin qe ne kemi si njerez.  

Renja e flokeve, tregon qe dicka nuk shkon mire me veten tone. Shkaku mund te jen shume gjera, si per shembull; duhani, higjenia jone, ushqimet qe konsumojm gjate dites, munges vitaminash ose proteinash, semundje, cdo trazire ne jeten tone, ankthi, stresi dhe merzitja. Ne fund fare mund te kete rradhe per faktin qe floket mund te bien vete ngaqe ndryshohet qimja, mund te shkulen nga llastiku, mund te digjen apo kush e di sa forte i krihni floket. :-P
Ky artikull eshte shkruajtur per 3 maska, te cilat kam provuar vetem te dyten dhe te treten pasi skam patur kohe per kete te paren. Maska nese nuk plotesoni disa kushte, nuk do te kete rezultate. Gjithsesi lexoni dhe kete artikull te meparshem! => http://teenangel-girl.blogspot.gr/2013/08/cdogje-per-shendetin-e-flokve-dhe.html

Recetat nuk jane te miat, mi kane thene, edhe i kam lexuar ne internet. Po ashtu, sjam eksperte per kete deg edhe as doktorreshe! Keto maska jan te aprovuara nga nje mjeke e imja, te cilen e kam vizituar per flokun tim, pasi dhe une kisha problem me renjen e flokeve. Gjithsesi, dua te bej te qarte qe nuk arrin ky artikull per tju mesuar se cfare te beni me floket tuaj, por duhet opinioni i nje mjeku. Po ashtu edhe analiza gjaku. CDO NJERI ESHTE NDRYSHE NGA UNE, DHE JO UDHEZIMET QE JANE DHENE PER MUA PERSHTATEN PER TE GJITHE.

Maska e pare

Perbersit
1 kokerr veze
8 pika leng limoni
Rrihini te dy perbersit mire dhe vereni ne rrenjen e flokut 15 min para larjes. Bejeni 1 here ne jave per 2 muaj rresht.

Maska e dyte 

Masazhoni 20 min para larjes floket me vaj bajame ose dafine keta te dy do tjua parandalojne ndjeshem flokun. Bejeni 2 here ne jave per 2 muaj rresht.

Maska e trete

Merrni lengun e Aloe Veres. Masazhoni flokun edhe lereni per 20 min para larjes. Ata/o qe e kan bere kane pasur efekt. Bejeni 2 here ne jave per 2 muaj rresht.

Keshille: Konsumoni ushqime te shendetshme, pini uje deri ne 2 litra ne dite! 

xoxo,

TeenAngel Girl. 

You Might Also Like

0 comments